Daha iyi bir yaşam için bütüncül şifa & İLETİŞİM: 0 531 932 25 81

Kurumsal NLP

1- NLP İlkeleriyle Liderlik

Eğitimin amacı:                                                                                                                                                                                         
İşletme yönetiminin başarısı için liderlik gerekli bir unsurdur. Günümüzde yeni teknolojiler ile değişimin çok hızlı olması, rekabetin artması gibi nedenlerle işletmelerde liderlere olan ihtiyaç hızla artmaktadır.
Bu eğitimin amacı şirket yöneticilerine NLP tekniklerini ve etkin liderlik yaklaşımlarını göstererek sevk ve idare kabiliyetlerini geliştirmektir. Bu tip yöneticiler yol gösteren, harekete geçirebilen, birleştirici, motive edici, etkileyici kişiler olup şirket verimliliğini artıran faaliyetlerde bulunacaklardır.

Katılımcılar Ne Elde Edecek?
Katılımcılar bu eğitimle; lider ve yönetici arasındaki farkları çok iyi bilecek, NLP ilkeleriyle yönetim tekniklerini kavrayacak ve etkin liderlik yaklaşımlarını öğrenecek NLP’nin Başarı Modelleme sistemiyle  motivasyonu yükseltecek  çalışmalar yapacak, takımın başarısı için güçlü stratejiler kuracaktır.

2- NLP Teknikleriyle Satış

Satış; karşımızdaki kişinin zihninde pozitif bir deneyim yaşamasını sağlayarak, düşünce ve davranışını etkileyerek ikna etmek ve böylece ürünümüzü hayatına geçirecek motivasyonu yaratmaktır. Bu tarife göre; ürünle ilgili detayları çok iyi bilmek ve anlatmak, kişileri satış uzmanı yapmaya veya satışta başarılı olmaya yetmemektedir.

Her insanın, dünyayı algılama şekli farklıdır. Ancak algıladıklarımıza anlam kazandırma ve düzenlemeyle ilgili belirli temel yollar vardır. Karşımızdaki kişi kim olursa olsun ikna etmek istiyorsak, onun dünyayı nasıl algıladığını, hangi verilere önem verip vermediğini anlamak ve ona göre iletişim kurmak kaçınılmazdır.

Bu eğitim, katılımcılara kendini ve diğer insanları tanımayı, kendimizi nasıl ifade ettiğimizin farkına varmayı ve insanların kendine özgü dilini anlayarak onların anladığı dilde iletişim kurabilmeyi hedeflemektedir. Bu becerilere sahip olan kişiler satış sürecini daha eğlenceli ve pratik bir hale getirecekleri için işlerinde daha mutlu ve başarılı olacaklardır.

3- NLP İlkeleriyle İletişim

Günümüzün büyük bir bölümü diğer insanlarla iletişim halinde geçmektedir. İnsanlarla yanlış iletişim kurma iş hayatında, sosyal hayatta ve aile hayatında problemlere sebep olurken doğru iletişim daha başarılı ve daha mutlu bir hayatın kapılarını açan bir anahtar olacaktır.
Bu eğitim ile katılımcıların;  NLP Teknikleri ile etkili iletişim tekniklerini öğrenmelerini, bu sayede iş hayatının ve günlük hayatın stresinden kurtulmasını,, başarılı ve mutlu bir hayata kavuşmaları için gerekli motivasyonu kazanmalarını amaçlıyoruz.

Katılımcılar Ne Elde Edecek?
Katılımcılar, yaşamımızın her anında kurulan iletişimin önemini fark edecekler. İletişimi daha etkili bir hale getirmek için ne yapmaları gerektiğini kavrayacaklar. Bunların yanında, NLP’nin, başarıdaki yeri ve iletişimin en temel parçalarından olan jest ve mimikleri, iletişimi daha etkili bir hale getirmek için doğru zamanda ve ayarını bilerek kullanmayı öğrenecekler.

4- NLP ile Hedef ve Sonuç

Eğitimin Amacı:
Günümüzde yapılan araştırmalar, insanların çoğunun kesinleşmiş bir hedeflerinin olmadığını göstermektedir. Çoğu birey, geleceğinden umutsuz bir biçimde kariyer ve hayat planı yapamamaktadır. Bunun üstesinden gelmenin başlıca yolu, kişisel farkındalığı artırarak, değerlerimizi bilmek ve bu değerlerimizden kaynağını alan hedeflerimizi belirleyerek, eylem adımlarını oluşturmaktır.
Bu eğitimde amaç, NLP Teknikleri ile bilinç altı kayıtlarını devreye alarak hayalleri hedefe dönüştürecek içsel motivasyonu oluşturup,  hayattaki değerlerini ve gerçek hedeflerini belirlemelerini sağlamaktır.

Katılımcılar Ne Elde Edecek?
Katılımcılar net bir şekilde hedef koyabilmeyi, koydukları hedeflere ulaşabilmenin basamaklarını ve neler yapabileceğini ve bunların yanında değerlerini bilip, değerlerine uygun kararlar alacaklardır.

Bir yanıt yazın

KAPAT