Daha iyi bir yaşam için bütüncül şifa & İLETİŞİM: 0 531 932 25 81

Ruhsal Hizmetlerimiz

Spiritüel (ruhsal) Yaşam Koçluğu

Yaşam kalitemizi sınırlayan, depresyon ve stres kökenli fiziksel ve psikolojik rahatsızlıkların altında yatan ruhsal nedenleri çözümleyerek, özgürleştirebildiğimiz bir koçluk sistemidir. Ruh; Yaradanın bir parçası olduğunu bilir. Ruhsal blokajlar hep bir mesaj niteliği taşır. Bunu iyi okuyup, doğru değerlendirirsek Ruh yücelir. Yükselir ve tekamül eder. Yani farkındalığı ruhsal boyuta taşırsak, Kader kalemiyle ne yazarsak onu yaşamayı başarırız. Ruhlara eşlik ederek; önce arınma ve detoks programları yapılır ve Ruhsal tekamülü adımlamaları sağlanır.

Yaşam Koçluğu kişinin arzu ettiği başarıya, mutluluğa, huzura, sağlığa, paraya, kısacası arzu ettiği duruma ve kaynaklara ulaşmasını sağlar. Tüm bu süreçler gerçekleşirken kişinin sadece dünyevi değil aynı zamanda ruhsal hayat amacına da uygun, tekamülüne hizmet edecek seçimler yapmasına imkan tanır. Spiritüel Yaşam Koçluğu eğitimi teorik ve uygulama alanlarında zengin içeriğe sahiptir. Bu eğitimde duygu ve düşüncelerinizi yönetme, sezgisel ve fiziksel kalibrasyon sayesinde dinleme, yardım etme, merak uyandırma, olumsuz görünen pek çok şeyi faydaya dönüştürme yetenekleri kazanacak, olanı şükür, olmayanı kabul etmeye başlayacaksınız.

Bu sistem kendi öz değerlerimiz üzerine kuruludur. Her insan kendi toprağında, cüz-i iradesi ile yaptığı seçimleriyle şekillenir. Bilinçaltı düzlemde, tüm geçmiş kayıtlarda benzerlik arar. Bu benzerliklerin maddi ve manevi alemde katacağı siz de yaratacağı dönüşümleri de tasavvuf temelli olduğu için tamamen bize, kültürümüze, değerlerimize, köklerimize, genetik mirasımıza özgüdür.

Bu sistemde kendinizle, öz benliğinizle tam bir yaratım enerjisi içinde olur, hedeflerinizi (gelecek) kaygı veya korku(su) ile değil, tamamen sizi mutlu edecek seçimler üzerine kurarsınız. Sonuç sadece sizin değil, bütünün hayrına da güzel bir şekilde ortaya çıkar.

Transformal Nefes Terapileri

Doğru nefes teknikleri öğrenilerek fiziksel ve ruhsal değişime daha rahat uyumlaştırırız. Geçmiş duygusal yüklerden nefes terapisi ile rahatça özgürleşirken, gelecek kaygısı, panik atak, ank siyete ve benzeri sıkıntılardan da kolaylıkla kurtulabiliriz. Nefes terapisi uygulamaları, sevinç ve mutluluk duygusunu yüreğimizde hissetmemiz için bize imkan sağlayarak potansiyelimizi de en yüksek seviyeye taşır.

Sahip olduğumuz tüm olumsuz duygular, istisnasız hepsi, geçmiş kaynaklıdır. Eğer bugün herhangi bir konuda üzüntü, kızgınlık, öfke, endişe ya da korku hissediyorsak bunun mutlaka geçmişte yaşadığımız bir olayla bağlantısı vardır ve ego bazlı zihnimiz, sürekli o olayın tekrarlanacağı ihtimali üzerine odaklanarak olumsuz duygular yaratır. Transformal Nefes® bu durumun kaynağı olan bilinçaltına inerek geçmişte yaşanmamış, göz ardı edilmiş, ifade edilmemiş bu duyguların sisteme entegre olmalarını sağlar. Gerçek hayat işte o zaman başlar.

Transformal Nefesin önemi hakkında ne kadar konuşsak yeterli olmayabilir. Nefes bizi sadece gerçek hayata taşımaz, aynı zamanda oksijene yüklenmiş bilgi kodlarını almamızı sağlar, bizi sakinleştirir, yeni fikirler keşfetmemize ya da olanları anlamlandırmamıza yardımcı olur ve sağlıklı bir yaşam için şarttır. Nefes çalışmasını günlük hayatımızın bir parçası yapmanın çeşitli bilimsel kaynaklardan derlenmiş faydaları aşağıda sıralanmıştır:

  1. Endişe, panik ve stresi azaltır: Pek çoğumuz sürekli olarak orta-düşük dereceli gerilim altında yaşıyoruz ve hızlı ve yüzeysel nefes alıyoruz. Derin ve bilinçli nefes almak, parasempatik sinir sisteminizi çalıştırır ve buna cevap olarak doğal rahatlama gelir. Endişelerinizi azaltmak için daha yavaş, daha derin ve daha bilinçli nefes alıp vermeyi deneyin.
  2. Zihninizde berraklık sağlar, odaklanmayı kolaylaştırır: Yavaş ve bilinçli nefes beyine oksijen sağlar. Bundan sonra büyük bir karar alacağınız zaman, yavaş, derin ve bilinçli nefes almayı ve vermeyi deneyin. Nefesle gelen netliği hissedin. Önünüzdeki konuya çok daha açık ve berrak niyetlerle odaklandığınızı göreceksiniz.
  3. Ruh halinizi yükseltir: Eski Şamanik ve Pranayama öğretmenleri nefes çalışmalarıyla bilincin yüksek seviyelerine ulaşırlardı. Gün boyunca nefesinizin farkına vararak ve zaman zaman kontrol edip, derin, yavaş ve bilinçli nefeslerle tutarlı bir şekilde hem moralinizi hem de ruh halinizi yüksek seviyelerde tutabilirsiniz.
  4. Sağlıklı hücrelerinizi besler:1931 Nobel Tıp Ödülü Otto Warburg’a verilmişti. Warburg, kanserli hücrelerin yüksek oksijenli ortamlarda yaşayamadığını keşfetmişti. Derin nefes için hastalanmayı beklemeyin. Sağlıklı hücrelerinize olan şükranınızı bol oksijen alarak gösterin.
  5. Cildinizi canlandırır: Derin, yavaş ve bilinçli nefes cilde giden kan akımını hızlandırır ve cildiniz çok daha canlı, taze ve ışıltılı bir hale bürünür.
  6. Sindirimi destekler: Rahat bir beden, organların sağlıklı çalışmasını sağlar. Bedenimizin yönetmediğimiz sistematik aktivitelerini desteklemek için sağlıklı organ fonksiyonlarına ihtiyacımız var. Nefes, sindirme, özümseme, emilme ve arındırmayı daha etkili bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.
  7. Aşermeleri engeller: Derin, bilinçli nefes, dış maddelere olan isteğinizi azaltır. Bir dahaki sefere canınız şekerli besinler, şekerli veya kimyasal içeren içecekler ya da sigara istediğinde üç bilinçli nefes alıp verin ve gerçekten o şeylerin yan etkisini isteyip istemediğinizi kendinize sorun. İçinizdeki gücü hissedin.
  8. Kan basıncını ayarlar: Derin, yavaş ve uzun nefesler kalp kasına bütünüyle oksijen sağlar. Böylece kalp atışlarınız yavaşlar ve tansiyonunuz dengelenir.
  9. Uykuya yardım eder: Derin nefesler Epifizi uyarır. Epifizin dengeli bir şekilde hormon salgılaması ise uyku şablonlarımızı etkiler, böylece dinlendirici, derin ve sağlıklı bir uyku çekmenize yardımcı olur.
  10. Ruhani faydalar: Nefesin günümüz bilim insanlarınca incelenmemiş ancak benim kendimde ve çalışmalarımda gözlemlediğim, pek çok nefes eğitmeninin de üzerinde durduğu sayısız yararları var. Nefes, özellikle istenmeyen davranış şablonlarının çözülmesinde, negatif anı, duygusal bağ ve inançların salıverilmesinde ve boyutlar arası bilinç yolculuğunda vazgeçilmez bir araçtır. Derin nefes bize bilmediğimiz dünyaların kapılarını açar, aydınlanmaları sağlar, yükselişimize yardımcı olur ve işin kısası bizi MUTLU eder!

Meditasyon Çalışmaları

Ruhsallıkla alakadar olan veya olmayan herkes meditasyon kelimesine çok sık maruz kalıyoruz. Hatta doktorlar bile artık meditasyon yapılmasını tavsiye ediyorlar ve stresle başa çıkmanın yegane yolu olduğunu düşünüyorlar.

Meditasyon, çok basitçe ifade etmek gerekirse, zihnimize doğru şeyleri düşünmeyi öğretmenin bir yoludur. Meditasyon ruhun içsel sakinliğini deneyimlemek için, içimize doğru yaptığımız bir yolculuktur. Meditasyon, hedefimizi gerçekleştirmek üzere, içsel gücümüzün yetişip gelişmesini sağlar. Meditasyon yoluyla, kendi içimizdeki o olağanüstü enerjiden yararlanmayı öğreniriz. Bunu, amaca yönelik, güçlü ve odaklanmış düşüncelerle yaparız. Meditasyon, iç huzurumuz ve sakinliğimizle beslenip güçlenerek, , istediğimiz her an, zihnimizi sakinleştirebilmemizi sağlayan bir alıştırmadır/uygulamadır.

Bio-Enerji, Reiki, Kuantum Kodlama

Şifalanma sağlayan birçok alternatif enerji çalışmaları uygulanmaktadır. Kullanılan enerji yöntemlerinin hepsinin de işe yaradığı ve belirli seviyelerde iyileşme sağladığı; her ne kadar bazı çevrelerce tartışılsa ya da şüpheyle bakılsa da kabul gören bir gerçektir.
Tıbbi tedavinin yanısıra destek sağlayan şifalanma yöntemlerinden en çok telaffuz edilenlerden biri “bioenerji” olarak bilinmektedir. Bu noktadan hareketle, Biyolojik Kuantum Sisteminin Bioenerji yönteminden bazı farklılıklarını ortaya koyalım.

Biyolojik Kuantum etkinliği bilimsel olarak da kabul görmüş farklı disiplinlerin bir arada uygulandığı sistemdir. Ellerle aktarılan Yaşam Gücü enerjisinin güçlendirilmiş formu olan Kuantum Dokunuş Enerjisi, Biyolojik Kuantum Sisteminin sadece küçük bir kısmını teşkil eder. Seansların bütününde; Kuantum Dokunuş’un yanısıra Kuantum Biofeedback Sistemi, bilinçli ve bilinçdışı zihin ile işbirliği, hastalık/mutsuzluğun kök nedenini ve temeldeki duyguyu fark etme, davranış kalıpları ve algı değişimi, bilinçaltı çalışmalarını içermekle, temel olarak çalışma seviyesi Kuantum Alandır.

Biyolojik Kuantum Sistemi; her bedenin doğal olarak kendini şifalandırma, iyileşme gücü ve yeteneğine sahip olduğunu kabul eder. Aynı zamanda bu gücü doğal olarak yönetebilme ve aktive edebilme yeteneğine de sahiptir. Ne var ki sahip olunan kısıtlayıcı kalıplar, toplumsal ve kültürel inanışlar nedeniyle, iyileşmenin her zaman dışarıdan bir etken aracılığıyla geldiği kabul edilir. Şifalanma ise bazı kesimlerce hiç de önemsenmez ve hatta reddedilir. Oysa ki gerçek ve doğal olan “şifalanmadır ve beden bunu yapabilir”. Bu inanış ve kabuller nedeniyle bedenin sahip olduğu doğal yetkinlik ve gücü bloke olduğundan kullanılamaz haldedir. Biyolojik Kuantum uygulamaları ile bedene bu gücünü hatırlatarak aktive olması sağlanır ve şifalanma süreci başlatılır. Merkezimizde verilmekte olan Biyolojik Kuantum Eğitimlerimizde de uygulayıcılarımıza bu sistemi aktive edebilme, doğru teknik ve yöntemleri kullanabilme, temel prensip ve ilkeler etik ilkelerle birlikte öğretilir. İşin ciddiyeti dikkate alınarak, uygun süreçlerde ve nitelikte Biyolojik Kuantum Uygulayıcı Eğitimleri verilmektedir.

Ortaya konan tüm sistemlerin işleyişiyle varılan son nokta; hastalık ve durum ayırımı yapmaksızın, fiziksel, duygusal, ruhsal, zihinsel ve enerji bedenlerimizde bütünsel anlamda en derin seviyede ve en doğal biçimde şifalanmadır.

Bir yanıt yazın

KAPAT